Застосування та характеристики транспортера ТСГ-ЗБ

Застосування та характеристики транспортера ТСГ-ЗБ

Компанія «ТК-Екресурс» (Україна) представляє транспортер ТСГ-3Б. Спеціалізоване сільськогосподарське обладнання призначене для збирання гною у стійлах та загонах фермерських господарств, що практикують закрите утримання тварин. Для будь-якої ферми цей пристрій є надійним помічником і вигідним придбанням, оскільки дозволяє забезпечити механізоване видалення продуктів життєдіяльності ВРХ (або свиней) з мінімальною участю людини та високою ефективністю.

Транспортер ТСГ-3Б призначений для гноєвидалення в корівниках довжиною до 90 метрів при розміщенні 100-110 голів худоби. Використання механізованої системи збирання гною зі стійл дозволяє суттєво покращити мікроклімат (за рахунок зниження концентрації азотистих газів в атмосфері), підвищити гігієнічні показники, що дуже важливо для здоров'я поголів'я та комфортного його утримання у закритих приміщеннях. А конструктивна простота, висока ремонтопридатність та доступна ціна роблять покупку обладнання можливою навіть для невеликих фермерських господарств.


Принцип роботи транспортера ТСГ-3Б


Конструктивно транспортна система даної моделі включає два автономні конвеєри – горизонтальний і похилий. Кожен транспортер доповнений індивідуальним приводом та пристроєм пуску, що приводить лінії до руху.

Горизонтальний конвеєр розташовують по периметру стійл у гнойових канавках, розташованих у формі замкнутого прямокутника. Транспортер, приведений у рух, пересуває гній каналами в резервуар. А похилий конвеєр, встановлений поблизу приймача, скребками захоплює гній, виконуючи його завантаження на транспортний засіб або перенаправляючи на гноєсховище.

Горизонтальний та похилий конвеєри можуть працювати одночасно або послідовно. Режим функціонування визначає оператор залежно від потреб у конкретному випадку.


Конструктивні особливості гнозбирального обладнання ТСГ-3Б


Горизонтальний транспортер складається з наступних вузлів та елементів:

Завдяки вільному кріпленню скребків на ланцюгу вони легко повертаються на кут до 40°.


У конструкцію похилого конвеєра входить стріла, встановлена під нахилом. Вона має два жолоби, по яких тягнеться ланцюг із скребками. Приводять ланцюг у рух електродвигун (1,5 кВт) та 2-ступінчастий редуктор.

 

Технічні характеристики

 

Середні технічні характеристики виглядають так:

 

Параметр

Одиниці

вимірювання

Показник

Продуктивність

т/год

не менше 5,7

Маса

кг

2350

Швидкість руху скребків

м/с

горизонтальний

– 0,18

похилий

– 0,72

Повнота збору

%

не менше 96

Потужність електродвигуна

кВт

5,5 - 6,2

Тип ланцюга

-

пластинчаста

Довжина ланцюгового контуру транспортера

м

горизонтальний

– 160

похилий

– 13

Кут установки похилого транспортера

∠=х°

не більше 30

Кількість худоби, що обслуговується

голови

100-110

 

Як встановити транспортер?

 

Щоб забезпечити ефективне гноєвидалення, ще за проектування ферми тваринництва продумують установку транспортера ТСН-3Б. Однак і для вже функціонуючого господарства можна купити дане обладнання збирання гною. Проста конструкція та нескладний принцип роботи дозволяють інтегрувати комплекс практично у будь-яке приміщення. Перед установкою транспортерів створюють систему каналів. Щоб вона відповідала вимогам транспортера, обов'язково отримайте попередню консультацію нашого інженера. Також пропонуємо скористатися послугою професійного монтажу ТСН-3Б. Фахівці доставлять конструкцію на ферму, встановлять її, проведуть пусконалагоджувальні роботи та інструктаж вашого персоналу.

 

Основні регулювання

 

При самостійному встановленні гною-прибирального комплексу не забудьте виконати регулювання вузлів. Клинові ремені натягуються спеціальним болтом до стану прогину всередині не більше ніж на 15 мм при зусиллі в 50Н.

Ланцюг горизонтального конвеєра натягується спеціальним пристроєм у самій конструкції. Оптимальним рівнем натягу вважається положення, при якому кінець скребка при зусиллі 200Н нахиляється не більше ніж на 5 см.

Натяг ланцюга похилого транспортера регулюють натяжним гвинтом, що знаходиться в середині верхньої частини похилої стріли.

 

Особливості експлуатації

 

1. Перед експлуатацією цього технічного засобу необхідно перевірити натяг ланцюгів, оскільки при ослабленні рівня високий ризик обриву.

2. Проводити очищення каналів від гною слід регулярно, тому що при їх перевантаженні масами гною навантаження на ланцюг при запуску обладнання збільшується. Це може спричинити поломку конструкції.

3. Перш ніж запускати установку, важливо переконатися, що канали не мають сторонніх предметів.

4. При одночасному використанні горизонтального та похилого транспортерів спочатку включають похилий конвеєр. Через 3-4 хвилини можна запустити горизонтальний механізм.

5. На фермі з числом голів 100-110 прибирати гній рекомендується чотири рази на день. Час прибирання до 20 хв.

 

Технічне обслуговування

 

Технічне обслуговування проводять після зупинки транспортера ТСГ-3Б. Воно полягає в очищенні конструктивних елементів від гною, усунення несправностей при їх виявленні. Рекомендується змащувати деталі, слідуючи карті мастила. Раз на 2-3 місяці слід розбирати ланцюги транспортера, досліджувати ланки на наявність дефектів. Також обслуговування потребує редуктор. Його розбирають, конструктивні елементи промивають дизельним паливом. При виявленні дефектів зубчастих шестерень їх замінюють. Перевіряються механізми притиску, повороту.