Обладнання для видалення гною

Обладнання для видалення гною

Одна з найперспективніших сільськогосподарських галузей в Україні – тваринництво. За рахунок його розвитку зростає експорт, а українське населення отримує харчову продукцію. Один із важливих критеріїв у розвитку тваринництва – підтримка гігієни на фермах, де міститься худоба. Інакше якість продукції падатиме, як і дохід. Крім того, з'явиться невідповідність санітарно-гігієнічним нормам.

Основне джерело можливих проблем із гігієною – це гній. Його слід регулярно видаляти та очищати місця у приміщеннях, де він знаходився. Прогресивні ферми, які прагнуть високих стандартів якості, використовують обладнання для видалення гною.

Навозовидалення як спосіб підтримки гігієни в тваринництві

Такий захід як гноєвидалення являє собою комплекс заходів, спрямованих на усунення продуктів життєдіяльності тварин. Способи вилучення відходів можуть бути різними, але мета одна – підвищення якості харчової продукції, підвищення санітарних та гігієнічних норм, створення сприятливого мікроклімату на фермах для працівників та персоналу.

Застарілий спосіб усунення відходів – це ручне прибирання. Захід трудомісткий і при цьому не завжди вдається досягти бажаної чистоти, особливо коли велике поголів'я худоби.

Виробничі компанії пропонують низку рішень для усунення джерел забруднення за допомогою спеціальних гноєприбиральних систем. Правильно підібрані в залежності від параметрів пристрою, вони ефективно справляються із завданнями, а для керування достатньо одного оператора. Це надійний та перевірений спосіб підтримки гігієни, коли вручну прибирати клопітно та неефективно.

Крім ручного способу збирання відходів є механічний за допомогою скребків та автоматичний, де задіяний гідравлічний привід.

При виборі обладнання необхідно враховувати ряд факторів: кількість голів, тип корму, умови утримання худоби, архітектурні особливості ферми.

Як показує практика, найбільш популярний, доступний та ефективний спосіб гноєвидалення – механічний транспортер для гною.

Механічний спосіб видалення гною

Механічні системи являють собою гноєприбиральні транспортери. Є кілька варіацій їх виконання: скребкові та скреперні.

ТСН-2Б фото ТК-ЕкоресурсПерший варіант включає в себе скребки, зроблені зі зносостійкого і корозієстійкого металу. Елементи монтуються на якірний ланцюг та рухаються по колу вздовж стійла. Другий варіант кращий для ферм, де великі проходи – до 3-х метрів. Як правило, на таких об'єктах великі тварини містяться у боксах. Максимальна довжина ферми для роботи системи – близько 114 метрів. Середня тривалість збирання становить 30 – 40 хвилин.

Популярністю серед фермерів користуються скребкові моделі ТСГ. Це практичне та вигідне рішення для проведення ефективного усунення калових мас у стійлових приміщеннях. Особливості конструкції дозволяють за нетривалий період ефективно видалити гноївки незалежно від їх консистенції. Відведення відходів здійснюється до спеціально обладнаного транспортного засобу з метою його подальшого вивезення на утилізацію або для зберігання.

Переваги використання сучасних рішень для видалення гною такі:

· Керує розробкою один оператор.

· Нескладне та зрозуміле управління.

· Економія людських ресурсів.

· Прибирання здійснюється швидше в порівнянні з ручним методом.

· Варіації конструкцій в залежності від потреб.

· Тривалий термін експлуатації.

· Можливість відповідати високим санітарно-гігієнічним стандартам.

Купити скреперні установки для видалення гною, скребкові або інші види систем найкраще у перевірених виробників, які пропонують якісну та сертифіковану продукцію. Одна з таких компаній «ТК-Екоресурс», яка спеціалізується на випуску ефективних систем для видалення гною.