Системи гноєвидалення на фермах

Способи видалення гною

Проблема видалення та утилізації гною актуальна для всіх тваринницьких підприємств. Більше того, збирання гною на фермі має проводитися регулярно. Від чистоти загонів залежать санітарно-гігієнічні умови утримання великої рогатої худоби, а точніше здоров'я поголів'я. Також гній, будучи органічним добривом, стає товаром, який можна продати. Тому своєчасне його складування, переробка та реалізація дозволяє компанії розраховувати на додатковий прибуток від ведення тваринницької діяльності.

При цьому допотопні способи збирання гною вручну на великій фермі є економічно невигідними, займають багато часу і часто не дають бажаного результату. Підприємству доводиться наймати додатковий персонал, який може недоброякісно виконувати обов'язки. Керівнику або начальнику зміни необхідно контролювати працю співробітників.

Набагато ефективніше для видалення гною використовувати механізовані системи. Тим більше, що на ринку існує кілька варіантів очисного обладнання. Правильно підібрана техніка легко впорається із завданнями. Буквально за день-два використання механічної системи у приміщеннях ферми покращується мікроклімат – нормалізується склад повітря, гігієнічні показники. Все це сприятливо позначається на здоров'ї тварин, особливо молодняку.

На що звертати увагу при виборі системи збирання гною?

Вибираючи машини для видалення гною, слід враховувати низку факторів. Загалом, проектування та вибір промислової системи збирання гною краще довірити професіоналам. Фахівці врахують особливості функціонування конкретної ферми, технічні умови та можливості, перш ніж порекомендують той чи інший варіант. До уваги беруться такі параметри:

Оцінивши всі вступні дані, фахівці розрахують можливість механізації та параметри обладнання. А поки що зупинимося на основних інженерних спорудах, що використовуються сьогодні.

Системи гноєвидалення

Гідравлічні системи видалення гною

Принцип роботи цих систем побудований на використанні води:

Всі гідравлічні методи утилізації гною мають такі загальні недоліки. По-перше, необхідно використовувати значні обсяги води для видалення гною зі стійл. По-друге, гній, розведений водою, перетворюється на гноїву жижу, що викликає питання щодо його подальшого складування та транспортування у разі продажу. По-третє, подачу води для видалення гною має здійснювати працівник. Тобто працювати без людського ресурсу жодна гідравлічна система не може.

Переваги видалення гною скреперними системами

Якщо гідравлічні способи видалення гною для вас неприйнятні, пропонуємо ефективне рішення – скріперну систему. Інженерна конструкція складається з широкого скребка, який повільно переміщаючись в одній горизонтальній площині, зміщує гній до каналу або транспортера, а далі - в гноєсховище. Скрепер рухається по підлозі повільно, тому ризик травми тварин виключено. Включається обладнання вручну або автоматично кілька разів на день.

Дельта скреперні установки

Очевидних переваг використання скреперних систем є кілька. Серед них:

Компанія «ТК-Екоресурс» пропонує фермерським господарствам ефективні рішення для механізації систем збирання гною. Монтаж обладнання не займає багато часу. Конструктивно проста схема легко реалізується. Устаткування без проблем ремонтується за потреби. Запчастини для скріперних систем завжди є на складах виробника. Дізнатись більше ви можете, якщо замовите безкоштовну консультацію менеджера. Ми готові надати потрібну інформацію по телефону або під час особистої зустрічі в нашому офісі.